Specjalistyczny sprzęt

Regeneracja standardowa

Standardowa usługa regeneracji turbosprężarki dzieli się na kilka etapów. Oczywiście podstawą jest rozłożenie dostarczonej turbosprężarki na czynniki pierwsze. Nie można pominąć żadnego elementu, ponieważ tylko po dokładnym rozłożeniu można skutecznie ocenić stan całego urządzenia. Po rozbiórce elementy są czyszczone przy pomocy myjki wysokociśnieniowej, w której znajduje się specjalny odczynnik pozwalający na zapewnienie najwyższej jakości czyszczenia. Po takim czyszczeniu następuje piaskowanie przy pomocy bardzo drobnych kryształków szkła. Jeśli chodzi o kolektor turbiny to jest on piaskowany w osobnej piaskarce wykorzystującej granulat. Czyszczenie obudowy łożysk odbywa się w myjce ultradźwiękowej, a następnie są one przenoszone z powrotem do myjki ciśnieniowej.

Po dokładnym umyciu wszystkich elementów sprawdzamy ich stan techniczny, poziom zużycia oraz uszkodzeń. W ten sposób są sprawdzane między innymi wałki turbosprężarek, talerzyki oraz obudowy łożysk. Precyzyjne sprawdzenie pozwala określić które elementy nadają się do ponownego użytku, a które trzeba wymienić. W przypadku konieczności wymiany, zawsze dokonujemy wymiany części na nowe komponenty pochodzące od sprawdzonych, renomowanych producentów.

Po przeglądzie podzespołów następuje etap wyważania na wyważarce. Posiadamy nowoczesne urządzenie, dzięki któremu bardzo dokładnie i skutecznie wyważamy wałek turbosprężarki oraz koło kompresji (dwustronnie). Po wyważeniu następuje proces składania środka turbiny, który jest doważany na wyważarce wysokoobrotowej. Przy okazji sprawdzana jest szczelność, wibracje oraz inne parametry, których właściwy poziom zapewni turbinie niezawodne działanie przez bardzo długi czas.

Po wykonaniu powyższych czynności turbosprężarka jest składana oraz wykonywany jest ostateczny test turbiny ciśnieniowej i podciśnieniowej. W razie konieczności turbina jest doważana, a następnie sporządzany jest raport potwierdzający przejście testu. Oznacza to, że turbosprężarka nadaje się do użytkowania, a jej jakość nie pozostawi nic do życzenia.

[Głosów:15    Średnia:2.9/5]